Zajímavosti o zvířatech

26. srpna 2010 v 10:51 | Smiley Misha |  Animals
Který živočišný druh dosahuje největší celkové hmotnosti??
Mezi živočichy,obývající naši planetu,je nejčetnější hmyz.Proto také dosahuje nejvyšší celkové hmotnosti.Devět z deseti živočichů patří mezi hmyz.Všechen žijící hmyz by dohromady vážil přes dvě miliardy tun.Pro srovnání:všichni lidé by vážili necelých 200milionů tun,tedy desetinu váhy hmyzu.

Která zvířata jsou nejtěžší??
Největším a nejtěžším zvířetem všech dob je plejtvák obrovský.Dva největší ulovené kusy vážily 136 a 195 tun.Dorůstající délky až 35 metrů.Živí se planktonem.

Jak se jmenuje největší suchozemský dravec??
Medvěd kodiak,žijící v Americe,může dorůst délky více než 3metry.Ramena má široká asi 1,2metru.Když se vzpřímí a stojí na zadních,může jeho výška dosáhnout pěti metrů.Je největší žíjící suchozemskou šelmou.

Jaké velikosti dosahují největší šněci??
Nejtlustší šnek,který byl dosud nalezen,zvážen a změřen,patřil k rodu Syrinx aruanus.Vážil 16kilokgamů aměl objem téměř 1 metr.Ulita byla 70 centimetrů dlouhá.Tento vodní šnek žije v Austrálii a voda mu usnadňuje nošení jeho těžkého domečku.Suchozemští šneci jsou poněkud menší.Největší,v Africe žijící šnek,není o mnoho těžší než půl kilogramu při maximální délce 35centimetrů.

Který dravec je největší a nejtězší??
Ze všech dravců, žijících na naší planetě,je největší a nejtěžší vorvaň.Dosahuje délky 18 a 20 metrů a váhy 38 až 55 tun.

Kolik váží největší hlodavec??
Největší hlodavec světa je jihoamerická kapybara.Dosahuje délky přes jeden metr a váhy více něž padesát kilogramů.

Kde žije největší krokodýl??
V Jižní Americe, v povodí Amazonky,sídlí největší krokodýl světa.Mohou dorůstat délky až osmi metrů a váhy dvou tun.

Která plamena psů jsou nejtěžší a která nejsilnější??
Bernardýni mohou vážit až 125 kilogramů.Za nejsilnější psy jsou však považováni novofoundlanďané.Jejich hmotnost sice jen málokdy překročí 60 kilogramů,jsou však schopni utáhnout půltunovou zátěž.

Který pták je největší??
Njeevětším dnes žijícím ptákem je pštros africký.Dospělí samci dosahují výšky asi 2,5 metru a hmotnosti 100 kilogramů.Jejich vejce váží asi 1,5kilogramů.

Jak dlouhý je nejdelší had??
Anakonda velká,která se vyskytuje v Jižní Americe,bývá normálně dlouhá kolem 8 metrů.Již však byl nalezen i exemplář měřící 14 metrů.Průměr těla tohoto hada činil v nejsilnějším místě 82 centimetrů.

Lze vidět bakterie pouhým okem??
I největší bakterie Beggiatoa mirabilis je pořád ještě příliš malá na to, abychom ji viděli pouhým okem.Dosahuje velikosti 0,05 mm (to je jedna dvacetina milimetru).

Která zvířata mají nejtěžší mládata??
Mládě pletváka obrovského váží po narození přibližně 2 tuny a je ve zvířecí říši nejtěžší.I nadále pak přibývá na váze rekordním tempem,které nemá mezi zvířaty obdoby.V prvních sedmi měsících se jejich hmotnost zvýší na 24 tun,tedy dvanástinásobně.Do délky vyrostou v prvním půlroce života o 3 centimetry denně!
Malá koťata ,která rostou rovněž velice rychle,potřebují na to,aby svoji hmotnost zdvojnásobila,pouhý týden.Lidská novorozeňata naproti tomu přibírají velmi pomalu.Svoji váhu zdvojnásobí až po 15 dnech.

Který pták je nejlehčí??
Nejlehčí a zároveň nejmenší ptáček na světe je včelí kolibřík.Rozpětí jeho křídel,měřeno od špičky ke špičce,je pouhých 7 centimetrů.Pd zobáku po špičku ocásku měří 2,5 centimetru a váží méňě než 2 gramy.Po vylíhnutí váží mláďata asi 0,15 gramu.To znamení,že do jednoho kilogramu se vejde 6 666 mláďat.

Který pták staví nejzajímavější hnízda??
V Austrálii žíjící tabon holubí nad nakladenými vejci buduje až pět metrů vysoké a až dvanáct metrů široké haldy země,rostlin,listí a větviček.Pak pečuje o správnou teplotu této líhně.Receptory,které má na jazyku,měří teplotu a zobíkem dělá větrací otvory,aby přebytečné teplo mohlo unikat.

Které zvíře má nejmenší mláďata??
Samičky klokana váží přibližně 30 kilogramů.Novorozená mláďata pouhý jeden gram.Drobounké stvořeníčko přežije pouze tak,že se okamžitě po narození přemístí do břišníh ovaku své matky,v němž tráví ještě dalších osm měsíců.Až pak je mladý klokánek životaschopný.Čerstvě narozené klokaní mládě tedy váží 0,003 procenta tělesné hmotnosti své matky.Pro srovnání:lidský novorozenec váží téměř 6% matčiny hmotnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ZdenekB ZdenekB | E-mail | 17. ledna 2017 v 21:40 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na mixfunny.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

2 MarcoG MarcoG | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 13:16 | Reagovat

Miluju čtení vašich článků

3 WaclawT WaclawT | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 16:56 | Reagovat

Velmi pěkný blog, těším se na nová pracovní místa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama